Sieć szkoleń innowacyjnych (MSCA ITN) - otwarty konkurs

dodano / aktualizacja: ponad rok temu 23.09.2016
A A A PDF    

Do 10 stycznia 2017 r. można składać wnioski w konkursie MSCA Innovative Training Networks (ITN) w ramach programu Horyzont 2020.

Konkurs skierowany jest do organizacji takich jak: uczelnie wyższe, instytuty badawcze i przedsiębiorstwa, które w ramach realizacji projektu stworzą sieć szkolenia młodych naukowców.  

Cel projektu: wyszkolenie nowej generacji kreatywnych, przedsiębiorczych, innowacyjnych naukowców, podniesienie doskonałości studiów doktoranckich i rozszerzenie tradycyjnego kształcenia akademickiego o nowe innowacyjne treści

Przewidywana długość trwania projektu: do 4 lat

Możliwe działania:  studia doktoranckie, szkolenia, szkoły letnie, konferencje

Projekty mogą przyjąć 3 różne formy:

  • European Training Networks (ETN): wymagane konsorcjum złożone z co najmniej 3 instytucji z 3 różnych krajów członkowskich i/lub stowarzyszonych, oferujące wspólny i komplementarny program szkoleniowy dla początkujących naukowców (rekomendowana liczb konsorcjantów:  od 6 do 10)
  • European Industrial Doctorates (EID): wymagane konsorcjum co najmniej 2 instytucji, przy czym jedna powinna pochodzić z sektora akademickiego, a druga – z sektora pozaakademickiego (przedsiębiorstwa)
  • European Joint Doctorates (EJD): wymagane konsorcjum 3 organizacji uprawnionych do nadawania tytułu doktora z 3 różnych państw członkowskich i/lub stowarzyszonych

Osoby fizyczne mogą ubiegać się o stanowiska, które oferowane są w ramach powstałych sieci. Oferty można znaleźć na stronie internetowej EURAXESS.

Więcej informacji na temat konkursu znajdą Państwo na stronie Participant Portal.

 

 

najbliższe wydarzenia
  • Brak wydarzeń