Uroczysta inauguracja Europejskiej Rady ds. Innowacji

dodano / aktualizacja: 6 miesięcy temu 16.03.2021
A A A PDF    

Zapraszamy w dniach 18 i 19 marca 2021 r. na uroczystą inaugurację Europejskiej Rady ds. Innowacji. Podczas wydarzenia zostane zaprezentowana wizja i cele EIC  oraz możliwości finansowania dla innowacyjnych przedsiębiorców.

Europejska Rada ds. Innowacji  (European Innovation Council – EIC) to nowa inicjatywa w programie Horyzont Europa. Jej budżet na lata 2021-2027 wynosi 10 mld euro. Misją Rady jest identyfikowanie, rozwijanie i skalowanie przełomowych technologii i innowacji. EIC będzie wspierać start-upy, MŚP i zespoły badawcze opracowujące przełomowe innowacje o wysokim ryzyku i dużym wpływie, ze szczególnym naciskiem na skalowanie przełomowych rozwiązań, które przyczyniają się do realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu i Planu Odbudowy dla Europy.

Pierwszego dnia wydarzenia inauguracyjnego będzie można pogłebić wiedzę o wizji Europejskiej Rady ds. Innowacji oraz o możliwości finansowania przez nią. Tego dnia zostaną również opublikowane pierwsze zaproszenia do składania wniosków.

Wydarzenie będzie transmitowane na kanale YouTube EU Science & Innovation

Drugiego dnia wydarzenie będzie skierowane do potencjalnych beneficjentów i interesariuszy. Podczas spotkania on-line słuchaczę dowiedzą się m.in. jak działa EIC, jak złożyć wniosek oraz kto się kwalifikuje do złożenia wniosku.

Agenda drugiego dnia oraz więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

 

najbliższe wydarzenia
  • Brak wydarzeń