Artykuł sponsorowany

Czy w doniczkach wiszących można uprawiać truskawki?

Czy w doniczkach wiszących można uprawiać truskawki?

Uprawa truskawek w doniczkach wiszących to coraz popularniejsza metoda hodowli tych smacznych owoców. Dzięki tej technice, nie tylko oszczędzamy miejsce, ale również ułatwiamy sobie pielęgnację roślin. Warto zatem dowiedzieć się, jak prawidłowo uprawiać truskawki w doniczkach wiszących i jakie są korzyści z takiej metody.

Wybór odpowiednich odmian truskawek

Przed przystąpieniem do uprawy truskawek w doniczkach wiszących, warto zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej odmiany. Istnieje wiele odmian truskawek, jednak nie wszystkie nadają się do uprawy w zawieszeniu. Najlepiej sprawdzają się odmiany o zwisających pędach, takie jak "Temptation", "Rambling Cascade" czy "Toscana". Są one mniej wymagające pod względem pielęgnacji i lepiej znoszą ograniczone miejsce w doniczce. Ponadto, warto wybrać odmiany o długim okresie owocowania, aby cieszyć się świeżymi owocami przez całe lato.

Pielęgnacja roślin w doniczkach wiszących

Doniczki wiszące z truskawkami wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po pierwsze, należy zapewnić roślinom odpowiednie podłoże - najlepiej sprawdzi się lekka mieszanka ziemi ogrodowej z dodatkiem torfu i perlitu. Ważne jest również regularne nawadnianie, ponieważ rośliny w doniczkach wiszących szybciej tracą wilgoć niż te uprawiane w gruncie. Nawadniajmy truskawki codziennie, szczególnie w upalne dni. Ponadto, warto co 2 tygodnie stosować nawozy wieloskładnikowe, aby dostarczyć roślinom niezbędnych składników odżywczych.

Ochrona przed chorobami i szkodnikami

Truskawki uprawiane w doniczkach wiszących są mniej narażone na ataki szkodników i choroby niż te uprawiane w gruncie. Jednak nadal warto zwrócić uwagę na ochronę roślin przed takimi zagrożeniami. Regularnie sprawdzajmy liście i owoce pod kątem obecności mszyc, ślimaków czy innych szkodników. W razie potrzeby stosujmy odpowiednie środki ochrony roślin. Ponadto, dbajmy o właściwą wentylację roślin oraz unikajmy przelania, gdyż może to prowadzić do rozwoju chorób grzybowych.

Uprawa truskawek w doniczkach wiszących to świetny sposób na oszczędzenie miejsca i ułatwienie pielęgnacji tych smacznych owoców. Wybierając odpowiednie odmiany i dbając o właściwe warunki uprawy, możemy cieszyć się obfitymi plonami truskawek przez całe lato.