Artykuł sponsorowany

Jak przygotować się na świąt, jeżeli chodzi o dekorację stołu?

Jak przygotować się na świąt, jeżeli chodzi o dekorację stołu?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, który spędzamy w gronie najbliższych. Warto zadbać o to, aby wspólnie spędzone chwile były jeszcze bardziej magiczne dzięki pięknie przygotowanemu stołowi. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć niezapomnianą atmosferę świąteczną przy stole.

Jak dobrać odpowiednie elementy dekoracyjne?

Przygotowując stół na święta, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Po pierwsze, kolorystyka – najlepiej postawić na tradycyjne barwy, takie jak czerwień, zieleń i złoto. Po drugie, materiały – wybierając obrus, warto postawić na bawełnę lub lniany materiał, który doda elegancji naszemu stołowi. Warto również pomyśleć o świątecznych serwetkach na stół – mogą być one papierowe lub materiałowe, ale ważne jest, aby były w tonacji pasującej do reszty dekoracji. Po trzecie, dodatki – świece, gałązki jodły czy szyszek to tylko niektóre z propozycji, które sprawią, że nasz stół będzie wyglądał wyjątkowo.

Kolejnym ważnym aspektem jest odpowiednie ułożenie serwisu na stole. Warto zacząć od wyboru naczyń – najlepiej sprawdzą się te eleganckie, porcelanowe, o świątecznych motywach lub w klasycznej bieli. Następnie należy ustalić kolejność ułożenia sztućców – widelce z lewej strony talerza, a noże i łyżki po prawej, zwracając ostrza noży w stronę talerza. Na koniec warto zadbać o odpowiednie ułożenie kieliszków – od lewej strony powinny znaleźć się kieliszki do wina białego, czerwonego i wody.

Jakie kwiaty wybrać do dekoracji świątecznego stołu?

Kwiaty to nieodłączny element dekoracji świątecznego stołu. Warto wybrać takie, które będą pasować do reszty aranżacji i będą miały symbolikę związaną ze świętami. Doskonałym wyborem są tu amarylisy, które symbolizują radość i miłość, oraz zimowe ziele – jodła, świerk czy szyszki. Ważne jest również, aby kompozycje kwiatowe były umieszczone na niskich nóżkach lub w płaskich naczyniach, aby nie przeszkadzały w rozmowach przy stole.

Pamiętajmy, że kluczem do sukcesu jest harmonia i spójność aranżacji. Starannie dobrana dekoracja stołu na święta sprawi, że wspólnie spędzone chwile będą jeszcze bardziej wyjątkowe i niezapomniane.