Dostosuj wydruk

Pomóż Komisji kształtować nowy konkurs poświęcony EUGreenDeal

Komisja Europejska prowadzi konsultacje społeczne dotyczące kształtowania tematów nowego konkursu European Green Deal call. Konkurs Europejski Zielony Ład ma na celu zmobilizowanie badań i innowacji do wspierania sprawiedliwej, zrównoważonej i nie wykluczającej nikogo transformacji społecznej w procesie odbudowy po pandemii koronawirusa. Udział w ankietach można wziąć do 3 czerwca 2020 r. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do wyrażenia swojej opinii!

Komisja ma nadzieję, że konkurs przyczyni się do ekologicznego i cyfrowego ożywienia gospodarczego oraz do zwiększenia odporności społecznej, na przykład w rolnictwie, przyspieszenia różnorodności biologicznej odnawialnych źródeł energii, czystego transportu i modernizacji w kierunku czystego i zamkniętego przemysłu.

Oczekuje się, że projekty stosunkowo szybko przyniosą konkretne wyniki i pokażą, w jaki sposób badania i innowacje mogą dostarczyć konkretnych rozwiązań dla głównych priorytetów Green Deal.

Właśnie dlatego zaproszenie do składania wniosków będzie wspierać:

Oprócz stawiania na rozwój technologiczny i demonstracje konkurs Europejski Zielony Ład zachęca do eksperymentów i innowacji społecznych, które dadzą nowe sposoby na zaangażowanie społeczeństwa obywatelskiego i wzmocnienie pozycji obywateli.

Zaproszenie do składania wniosków EU Green Deal będzie dotyczyć 11 obszarów:

Komisja Europejska opublikowała projekty tematów konkursowych i prowadzi konsultacje społeczne na temat ostatecznego kształtu zaproszeń do składania wniosków. Każdy może pomóc w kształtowaniu tych tematów, biorąc udział w ankietach dla każdego obszaru. Swoją opinię można wyrazić do 3 czerwca 2020.

Po zakończeniu konsultacji, Komisja sformułuje ostateczne tematy konkursowe i otworzy nabór wniosków – w połowie września 2020 r. Planowany termin składania wniosków upłynie pod koniec stycznia 2021 r.

Więcej informacji na stronie Komisji Europejskiej.

autor: Joanna Baum

Źródło:

Dodano: 2020.05.26

rpkgdansk.pl