Zapisy na szkolenie „Ostatnie konsultacje przed złożeniem wniosku na indywidualne granty wyjazdowe i przyjazdowe w programie UE HORYZONT 2020. Porady eksperta Komisji Europejskiej"

dodano / aktualizacja: ponad rok temu 30.08.2019
A A A PDF    

Regionalny Punkt Kontaktowy Programów Ramowych UE na Politechnice Gdańskiej zaprasza na szkolenie pn. „Ostatnie konsultacje przed złożeniem wniosku na indywidualne granty wyjazdowe i przyjazdowe w programie UE HORYZONT 2020. Porady eksperta Komisji Europejskiej" które odbędzie się dnia 3 września 2019 r. w godz. 11.30 - 15.30 na Politechnice Gdańskiej w Gmachu Głównym PG, w Sali 300.

Celem szkolenia jest zaprezentowanie możliwości pozyskiwania grantów badawczych przez indywidualnych naukowców w ramach Akcji Marii Skłodowskiej-Curie w programie Horyzont 2020.

Podczas szkolenia będą przedstawione zasady uczestnictwa w programie ramowym UE Horyzont 2020 oraz praktyczne aspekty aplikowania o grant „Individual Fellowships” (IF).

Grant „Individual Fellowships” stwarza badaczom możliwość rozwijania kariery naukowej poprzez realizację badań w Europie (European Fellowships) oraz poza Europą (Global Fellowships). Granty IF są przeznaczone dla osób z tytułem naukowym doktora lub z co najmniej 4 letnim doświadczeniem w pracy badawczo-naukowej, licząc od momentu uzyskania tytułu magistra.

Z grantu IF mogą skorzystać również polskie instytucje, zapraszając naukowców z zagranicy do przygotowania wspólnego wniosku realizowanego w polskiej instytucji.

Swoim wieloletnim doświadczeniem z oceny wniosków projektowych podzieli się z Państwem ekspert Komisji Europejskiej - Profesor Maciej Bagiński z Politechniki Gdańskiej.

PROGRAM SZKOLENIA

Rejestracja na szkolenie odbywa się, poprzez formularz zgłoszeniowy poniżej i będzie trwać do dnia 30 sierpnia 2019 r., do godz. 12.00.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Kontakt w sprawie szkolenia:

e-mail: joanna.baum@pg.edu.pl

 

Zapisy na to szkolenie zostały zamknięte.

najbliższe wydarzenia
  • Brak wydarzeń